KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Savadori: V MotoE bude těžké získat náskok

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Gresini
Savadori: V MotoE bude těžké získat náskok
30.12.2018
 

Lorenzo Savadori po prvních testech MotoE prozradil, že pro samotného jezdce bude velmi těžké získat nějakou výhodu vůči ostatním.


Italský závodník Lorenzo Savadori má před sebou pro příští sezonu novou výzvu v podobě angažmá v týmu Fausta Gresiniho pro kategorii MotoE. Savadori již měl příležitost při testech v Jerezu nový stroj Energica vyzkoušet a v jednom z rozhovorů se podělil o své první dojmy.

Jak Savadori potvrdil, tento motocykl se musí ovládat zcela jiným způsobem než standardní stroje a zároveň vyžaduje zcela odlišný jezdecký styl. Zároveň Savadori dodává, že při následujících testech bude větší prostor nasbírat více informací.

„Během tohoto testu jsem odjel jen velmi málo kol, takže je těžké dělat nějaké závěry. Myslím si ale, že pro jezdce bude mnohem obtížnější získat nějakou výhodu vůči ostatním. V březnu dostaneme k dispozici finální motorku, která bude mít i potřebné nastavené a jezdeckou pozici. Pak bude klíčové porozumět tomu, jak pracovat s baterií. Uvidíme, musíme vyčkat,“ řekl Lorenzo Savadori.


Další články sekce MotoGP