KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: Dobře známe rizika

Text: jnyk, Zdroj: MotoGP.com, Foto: Tech 3
Smith: Dobře známe rizika
12.06.2016
 

Bradley Smith přiznal, že všichni jezdci znají rizika, která akceptují a tragická událost při Grand Prix Katalánska to jen připomněla.

Britský závodník Bradley Smith se v jednom z nedávných rozhovorů vrátil k tragické události, která se stala při Grand Prix Katalánska, když po nehodě zahynul španělský závodník Luis Salom. Tuto událost označil Smith za velmi nepříjemnou, ale také dodává, že s tímto rizikem musí každý závodník počítat.
 
Co se týče diskutovaného zrušení celé Grand Prix, zde má Smith jasno. Hlavním cílem bylo respektovat rozhodnutí rodiny Luise Saloma, která si přála, aby i po této události program katalánské Grand Prix pokračoval.
 
„Jsem si jistý, že žádný z diváků a fanoušků si ani nedokáže představit, s jakými myšlenkami jsme všichni po této události usedali v sobotu ráno za řidítka motocyklu. Rodiče Luise si přáli, aby Grand Prix pokračovala, z mého pohledu to bylo jednoduché rozhodnutí, protože jsme závodníci a i Luis by si přál, aby Grand Prix pokračovala. Všichni dobře známa rizika a akceptujeme je. Nikdo nikoho nenutí, aby šel na trať závodit, ale všichni to děláme. Tato tragická událost nám jen připomněla, že zde takové riziko je a musíme si dávat stále pozor,“ řekl Bradley Smith.

Další články sekce MotoGP