Závody u nás i v zahraničí v období od 17. září do 23. září.

Smith dovezl KTM na dva body

14.08.2018

Bradley Smith získal v Grand Prix Rakouska dva body, když cílem závodu MotoGP projel na 4. pozici.

Továrna KTM se při domácím závodě prezentovala pouze s jedním jezdcem. Tím byl Brit Bradley Smith, jež do závodu MotoGP na okruhu Red Bull Ring startoval z 13. pozice. V závodě samotném dokázal jezdec Red Bull KTM Factory Teamu bojovat o bodované pozice a cílem nakonec projet na 14. místě.

Bradley Smith
„Pěkná věc je to, že se stále více učíme o motocyklu a ráno jsme udělali další zlepšení. Warm up znamenal spoustu legrace. Za chladných jízdních podmínek byla úroveň přilnavosti vysoká a já jsem mohl dostat maximum z motocyklu. V kvalifikaci jsme dokázali získat lepší výkon, na který se zaměřuji. Věděl jsem, že závod bude trochu o boji, protože motocykl má své silné stránky, ale když se dráha začne klouzat, pak máme několik slabin. Startoval jsem z 13. místa a skončil na 14. místě. Je to pozice, kterou jsme očekávali. Dokončili jsme závod před dobrými jezdci na dobrých motocyklech a nemyslím si, že bychom mohli žádat mnohem víc. Skoro jsme porazili téměř všechny satelitní jezdce. Cítil jsem, že jsem udělal dokonalý závod a nebylo nic jiného, co bych mohl dokázat. Tým odvedl skvělou práci při nastavení motocyklu a 14. místo bylo dnes naší pozicí.“