KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: Když nezůstanu v MotoGP, skončím

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport magazinm, Foto: KTM
Smith: Když nezůstanu v MotoGP, skončím
03.06.2018
 

Britský závodník Bradley Smith prohlásil, že pokud se mu nepodaří sehnat místo v královské kubatuře MotoGP pro sezonu 2019, pověsí závodění na hřebík.

Dalším ze závodníků, který ještě nemá své místo v MotoGP pro sezonu 2019, je jezdec továrního týmu KTM Brit Bradley Smith. U KTM se s Bradleym pro příští rok již nepočítá a volných míst v královské kubatuře již mnoho nezbývá.
 
Jak ale nyní Bradley v jednom z rozhovorů prohlásil, přestup šampionátu Mistrovství světa Superbiků nebo jakékoliv jiné série nepřichází v úvahu. Pokud se Bradleymu nepodaří zajistit místo v královské kubatuře MotoGP, je rozhodnutý, že s koncem letošní sezony svoji závodnickou kariéru pověsí na hřebík.
 
„Pokud se mi nepodaří zajistit pro příští rok žádnou motorku v MotoGP, pak bude tato etapa mé kariéry uzavřena a pověsím závodění na hřebík. Možná bych zde byl nějak angažovaný i nadále, ale již ne jako závodník. Závodění na této úrovni jsem si vždy užíval, závodním zde s nejlepšími pneumatikami a mezi nejlepšími motocyklovými továrnami, to mne motivuje. Rozhodně ale nepřemýšlím nad odchodem do WSBK, nejsem jezdec, který chce závodit na sériové motorce. Vždy jsem závodil na opravdové závodní motorce a nechci to měnit, raději bych působil jako testovací jezdec nějaké továrny v GP,“ řekl Bradley Smith.

Další články sekce MotoGP