KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: KTM je na úrovni Hondy

Tet: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: KTM
Smith: KTM je na úrovni Hondy
09.12.2016
 

Bradley Smith vyjádřil velké nadšení z úrovně nasazení KTM do projektu MotoGP, které je dle jeho slov na úrovni zavedených továrních týmů Hondy nebo Yamahy.

Britský závodník Bradley Smith po několika letech u Yamahy přestoupil do továrního týmu rakouské KTM, kde jej čeká spolu s novým továrním týmem premiérová sezona. Po prvních předsezónních testech je Bradley plný očekávání, jak sám prohlásil, u KTM berou celý projekt vstupu do MotoGP opravdu vážně.
 
Jak samotný Bradley prozradil, dle jeho názoru se KTM velmi rychle vyhoupne na úroveň, kde je momentálně například Honda. V nejbližších letech má KTM jasný cíl – postupně se prosadit na špičku startovního pole MotoGP.
 
„Celkem upřímně mohu říct, že pro mne již nyní stojí co se týče práce na vývoji KTM na špičce společně s Hondou. Na každém kroku je jasně vidět, jak berou celý tento projekt vážně. Tým má skvělé personální složení a celou letošní sezonu testovali s dvěma jezdci. Další důležité znamení je, že angažovali mne a Pola, ale zároveň si pro testy ponechali Miku Kallia. Ukazují nasazení, se kterým za Hondou, Yamahou ani Ducati nezaostávají. Jediný problém jsou zkušenosti, ještě nejeli kompletní sezonu MotoGP ani nebyli na tratích, jako je Argentina nebo Austin. To je samozřejmě nevýhoda oproti soupeřům, kteří v šampionátu působí přes 20 let,“ řekl Bradley Smith.

Další články sekce MotoGP