KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: MotoE na mne udělalo dojem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Bradley Smith
Smith: MotoE na mne udělalo dojem
25.11.2018
 

Bradley Smith je jedním z jezdců, kteří v příští sezoně nastoupí do kubatury MotoE. Po prvních testech v Jerezu tento motocykl hodnotí pozitivně.


Dalším z jezdců, kteří se na okruhu v Jerezu účastní testů nově vzniklé kategorie MotoE, je britský závodník Bradley Smith. Bradley bude v příští sezoně, jak zastávat roli oficiálního testovacího jezdce, tak bude působit i v kubatuře MotoE.

Jak nyní Bradley po prvních testovacích dnech prozradil, nová motorka na něj udělala dojem a přímo na závodní trati ani není tak razantně cítit samotná váha stroje. Zároveň ale Bradley potvrdil, že je potřeba brzdit dříve, a i chování motocyklu v zatáčkách je výrazně odlišné od toho, na co byl doposud zvyklý. 

„Jedná se o světový pohár a já do toho dám vše, jako kdyby se jednalo o mistrovství světa. Když jste v pohybu, necítíte tu váhu motorky tak výrazně, jak jsem čekal. Je ale pravdou, že brzdit a zatáčet musíte dříve, než jsem byl zvyklý. Motorka je ale dobře vyvážená a dobře se ovládá, celkově mne jízda bavila. Zároveň má stroj hodně síly a reakce na plyn je opravdu dobrá. Rozhodně se tento stroj ale nedá porovnávat s motocyklem MotoGP, což je dobré, protože si příští týden při testech s Aprilií nebudu zase muset zvykat na něco jiného,“ řekl Bradley Smith.


Další články sekce MotoGP