KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: Musím být v pohotovosti

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Smith: Musím být v pohotovosti
28.02.2020
 

Britský závodník Bradley Smith potvrdil, že doposud žádné rozhodnutí nepadlo, ale i přesto musí být v pohotovosti.


Situace kolem továrního týmu Aprilia a obsazení druhého motocyklu na startu první Grand Prix letošní sezony, která se odehraje na katarském okruhu Losail, zatím stále není jasná. Italský závodník Andrea Iannone je doposud kvůli dopingu stále postaven mimo službu, Aprilia ještě náhradníka nepředstavila. 

Zároveň se ale dá očekávat, že v případě, že Iannone nebude moci k prvnímu závodu sezony nastoupit, nahradí je testovací jezdec Bradley Smith případně Lorenzo Savadori. Jak ale nyní samotný Bradley Smith potvrdil, žádné rozhodnutí zatím nepadlo.

„Zatím bohužel nevíme, co se stane, žádné konkrétní rozhodnutí nepadlo. Máme připravený plán A, B i C. Samozřejmě to není příjemné a je zde trochu nejistoty. Já osobně jsem ale z fyzického hlediska připraven a kdyby přišlo na věc, dokázal bych odjet celou sezonu. Musím být neustále v pohotovosti, teprve v pondělí večer jsem se dozvěděl, že poletím do Kataru. Poté jsem si v úterý zarezervoval letenky a ve čtvrtek jsem letěl. Musím být neustále připravený na to, že dostanu zelenou,“ řekl Bradley Smith.


Další články sekce MotoGP