KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: První sezona nebude snadná

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Smith: První sezona nebude snadná
05.08.2016
 

Britský závodník Bradley Smith počítá s tím, že první sezona v barvách továrního týmu rakouské KTM nebude rozhodně snadná.

Britský závodník Bradley Smith se v průběhu letošní letní přestávky zamyslel jak nad dosavadní sezonou v královské kubatuře MotoGP, kde působí u satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3, tak i nad budoucností, která jej čeká u továrního týmu KTM.
 
Jak samotný Bradley potvrdil, premiérová sezona s továrním týmem rakouské KTM nebude rozhodně snadná, protože se bude v mnoha oblastech začínat od úplné nuly. Zároveň ale Smith dodává, že se již těší na výhody továrního týmu, stejně tak na skutečnost, že se bude moci přímo podílet na vývoji nové motorky.
 
„První sezona nebude rozhodně snadná, s tím počítám. I pro Suzuki byla první sezona po jejich návratu hodně komplikovaná a to v jejich případě byli mimo královskou kubaturu MotoGP pouhé tři sezony. KTM bude začínat vše od nuly. V druhém nebo třetím roce ale již očekáváme, že bychom měli porážet satelitní týmy. První sezona pro nás bude ale především vývojová, asi nebude mít smysl se nějak soustředit na výsledky. Teprve v prvních závodech uvidíme, kde jsou naše slabá místa a poté je budeme moci odstranit. Rozhodně ale neočekávám zázraky jako pódium v první sezoně,“ řekl Bradley Smith.

Další články sekce MotoGP