KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith: Šance na návrat je nízká

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Smith: Šance na návrat je nízká
25.07.2019
 

Bradley Smith přiznal, že jeho šance na návrat do MotoGP v roce 2020 je velmi nízká, protože nejsou téměř žádná volná místa.


Britský závodník Bradley Smith po skončení loňské sezony nenašel další angažmá v královské kubatuře MotoGP, a proto se rozhodl využít nabídky Aprilie, pro kterou letos zastává roli oficiálního testovacího jezdce. Zároveň se Bradley stal stálým jezdcem nově vzniklé kubatury MotoE.

Již dříve ale Smith prohlašoval, že pokud bude pro rok 2020 možnost se vrátit do startovního pole MotoGP, určitě ji využije. Dnes už je ale Bradley smířený s tím, že velmi pravděpodobně ani pro rok 2020 na něj místo v královské kubatuře nezbyde.

„Momentálně jsem spokojený s mojí současnou situací, moje smlouva u Aprilie je platná na dvě roky. Když se podívám na množství testů a divokých karet, tak pokud nejsem stálý pilot MotoGP, více bych nikde nezískal. Zároveň je příjemné, že jedu i v MotoE, takže se koncentruji i na tento šampionát. Samozřejmě pokud by se objevila pro příští rok nabídka stát se stabilním jezdcem v MotoGP, určitě bych ji využil. Již nyní je mi ale jasné, že takových šancí je velmi málo nebo nejsou téměř vůbec žádné,“ řekl Bradley Smith.


Další články sekce MotoGP