KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smith testovacím jezdcem Aprilie?

Text: jnyk, Zdroj: crash.net
Smith testovacím jezdcem Aprilie?
02.09.2018
 

Dle zákulisních informací jedná britský závodník Bradley Smith o možnosti zastávat v příští sezoně roli testovacího jezdce továrny Aprilia.

Britský závodník Bradley Smith je pro rok 2019 bez angažmá v královské kubatuře MotoGP, ale jak tento jezdec potvrdil, má zde několik nabídek, jak se alespoň v Paddocku MotoGP pro příští rok udržet. Jednou z těchto variant je role testovacího jezdce italské továrny Aprilia.
 
O této variantě nyní hovořil i aktuální jezdec továrního týmu Aprilia, Španěl Aleix Espargaró, jenž by právě Smitha v roli oficiálního testmana rád uvítal. Zároveň by zde dle zákulisních informací byla i dohoda, že by Bradley mohl do některých závodních víkendů zasáhnout na divokou kartu.
 
„V minulém týdnu jsem s Bradleym hovořil a potvrdil mi, že o této variantě s Aprilií jedná. Bradley je velmi zkušený jezdec, jezdil na Yamaze, kdy byla ve velmi dobré kondici a nyní se podílel na vývoji KTM. U KTM se jim podařilo udělat obrovský pokrok, takže já osobně si myslím, že Bradley má potenciál na to, aby pracoval pro tovární tým v MotoGP. Je ale pravdou, že nyní je v královské kubatuře velmi málo místa a moc jezdců, takže proto by pro něj byla role testovacího jezdce dobrým řešením,“ řekl Aleix Espargaró

Další články sekce MotoGP