Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.

Statistika před Valencii

06.11.2014

Opět tu pro vás máme několik zajímavých čísel před závodem Grand Prix.

360 vítězství Součet vítězství v Grand Prix na seznamu jezdců přihlášených do závodu MotoGP ve Valencii je 360. Pokud všichni jezdci s vítězstvím v Grand Prix budou v neděli stát na startovním roštu závodu MotoGP, bude vytvořen nový rekord pro největší celkový počet vítězství v GP získaných jezdci, kteří startují v závodě GP. Tento rekord byl letos několikrát v průběhu celé sezony překonán a v současné době činí 352 vítězství v GP, což byl počet triumfů všech jezdců dohromady, kteří stáli na startovním roštu závodu MotoGP v Austrálii.

289 bodů Mika Kallio už má celkem 289 bodů. V šampionátu Moto2 to již nyní je největší celkový počet bodů získaný jezdcem, který skončil druhý ve střední třídě Mistrovství světa v celé jeho historii.

168 startů GP Valencie bude pro Hiroshi Aoyamu jeho 168. start v Grand Prix, čímž vyrovná rekord Nobuatsu Aokiho v největším počtu startů v Grand Prix japonským jezdcem.

86 vítězství Vítězství Marca Marqueze v Malajsii bylo 86. vítězství španělských jezdců v MotoGP od doby, kdy se čtyřtaktní kategorie MotoGP stala královskou třídou závodů Grand Prix (v roce 2002). Jedná se pouze o jedno vítězství méně, než mají v MotoGP italští jezdci.

23 let, 332 dnů Ve věku 23 let a 322 dní se v malajské GP stal Bradley Smith nejmladším britským jezdcem, který skončil dvakrát v řadě v královské třídě GP do pátého místa. Doposud byl nejmladší Brit s dvěma umístěními do pátého místa v řadě John Newbold, který skóroval v české a západoněmecké GP roku 1976.

18 vítězství Vítězství Marc Marquez v Malajsii bylo jeho 18. vítězství ve třídě MotoGP, stejný počet vítězství v královské třídě má také Wayne Gardner, který ho dosáhl během celé své kariéry. Ještě jedno vítězství a Marquez vyrovná počet vyhraných závodů v královské kategorie Barryho Sheena.

16 teenager vítězství Maverick Viñales, kterému je stále jen 19 let, získal v Malajsii 16. vítězství své GP kariéry. Pouze tři jezdci mají více než 16 GP vítězství před dosažením dvaceti let: Marc Marquez (26 vítězství), Dani Pedrosa (21) a Valentino Rossi (17).

13 pole position V Grand Prix Malajsie Marc Marquez startoval z pole position potřinácté v tomto roce, což je nový rekord získaných pole position v jediné sezóně královské třídy závodů Grand Prix.

10 španělských domácích vítězství Španělští jezdci vyhráli posledních deset závodů MotoGP na španělské půdě. Poslední nešpanělský jezdec, který vyhrál závod MotoGP ve Španělsku, byl Casey Stoner v Jerezu roku 2012.

9 bodů v poháru konstruktérů Po vítězství Efrena Vazqueze v Malajsii má Honda v šampionátu výrobců kategorie Moto3 devět bodů náskok na KTM. Honda naposledy získala titul konstruktérů v nejslabší třídě GP v roce 2001.

0,385 sekundy Po další obrovské závodní bitvě v malajské GP dělilo první tři jezdce v cíli závodu Moto3 pouze 0,385 sekundy. Bylo to podvanácté v letošní sezoně, kdy jezdci na pódium ve třídě Moto3 dělila méně než půl sekunda.