KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stoner: Ducati je vítězná motorka

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Stoner: Ducati je vítězná motorka
04.02.2016
 

Casey Stoner po testech v malajském Sepangu prohlásil, že Ducati má motorku, která má na to, aby vyhrála mistrovský titul.

Australan Casey Stoner opět oslnil svět motocyklového sportu, když při testech v malajském Sepangu překonal oba jezdce na továrních motocyklech Ducati a s italským motocyklem na malajské trati zajížděl nejrychlejší časy z trojice Stoner, Dovizioso, Iannone.
 
Po těchto testech, které Stoner mimochodem absolvoval na motocyklu specifikace 2015, komentoval i chování motocyklu Ducati. Jak následně sám prohlásil, při příštím testu by se chtěl zaměřit i na motocykl pro sezonu 2016. Zároveň Casey dodal, že je přesvědčen o skutečnosti, že na tomto motocyklu by se dal vyhrát mistrovský titul.
 
„Doposud jsem s chováním motocyklu absolutně spokojený. O to zatím hovoříme o motorce z loňského roku. Už se moc těším na to, až budu moci vyzkoušet materiál pro sezonu 2016 a porovnat rozdíly obou strojů. Upřímně řečeno, zatím nemám žádné plány startovat v závodech nebo jiné cíle. Chci jen pomoci týmu získat dobrou motorku. Je ale pravdou, že dle mého názoru je Ducati motocykl, se kterým by se dal vyhrát titul. Pokud by se udělalo několik drobných změn, bylo by možné odstranit většinu slabých stránek. Pracujeme také na úpravách, po kterých by celý paket byl ještě silnější a výkonnější,“ řekl Casey Stoner.

 


Další články sekce MotoGP