KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stoner: První test v lednu

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Ducati
Stoner: První test v lednu
06.12.2015
 

Casey Stoner v průběhu ledna 2016 absolvuje první test motocyklu Ducati, velmi pravděpodobně se test odehraje v Malajsii.

Již dříve jsme vás informovali o ukončení spolupráce Australana Casey Stonera s Hondou a návratu k italské továrně Ducati. Zde bude v příštím roce tento bývalý mistr světa opět zastávat roli testovacího jezdce.
 
Dle nejnovějších informací se první test Stonera v sedle motocyklu Ducati Desmosedici odehraje již v průběhu ledna příštího roku. Této akci bude ale dle vyjádření představitelů Ducati následovat ještě Caseyho návštěva továrny v Borgo Panigale v průběhu prosince, kdy by mělo dojít k základnímu nastavení jezdecké pozice atd.
 
„S Caseym nyní pracujeme na vyjasnění posledních detailů, zatím ale nemáme stanovené pevné datum jeho návštěvy. Každopádně je jasné, že první test Stoner pojede v Malajsii ještě před zahájením oficiálního testu. Pravděpodobně se toho testu bude účastnit i Michele Pirro. Nechceme nic podcenit, ale zároveň bychom nechtěli dopustit to, aby jeden jel na limitu a druhý se jej snažil dohnat. U testů je pro nás především důležitá zpětná vazba týkající se motocyklu. Myslím si, že v následujících dnech domluvíme konkrétní termíny,“ řekl koordinátor týmu Davide Tardozzi.

Další články sekce MotoGP