KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Stoner s HRC testoval v Sepangu

Foto: Honda
Stoner s HRC testoval v Sepangu
31.01.2015
 

Dvojnásobný Mistr světa MotoGP Casey Stoner dokončil úspěšný test v Sepangu, kde pracoval společně s techniky Honda Racing Corporation.

 
Casey začal plnit testovací plán na 5,548 km dlouhém okruh Sepang - 75 km jižně od Kuala Lumpur - ve čtvrtek dopoledne. Krátké přeháňky sice několikrát přerušily třídenní testování, ale přesto Casey byl schopen splnit plán stanovený od HRC. Casey pracoval na obou strojích RC213V 2014 a 2015, udělal srovnání podvozku a analyzoval nové specifikace, které HRC pro tento test připravilo. Pokusil se také zhodnotit nové brzdy od společnosti Brembo. Inženýři také v dnešních odpoledních hodinách využili Caseyho práci v Sepangu k několika kolům s motocyklem Honda CBR 1000RR, jež je připravován pro vytrvalostní závod Suzuka 8 Hour.
 
Casey Stoner:
„Celkově to byl dobrý test, velmi pozitivní, během kterého jsme udělali hodně práce. Hned první den jsme pracovali na základním nastavení a testovali některé malé úpravy, než déšť přišel a my jsme museli test přerušit. Druhý den jsem strávil hodně času srovnáním podvozku loňské a letošní motorky, a také jsem zkoušel různé varianty nového podvozku. Brembo přivezlo nové hliníkové třmeny, a tak jsme je vyzkoušeli. Několik dalších dílů k testování měla i Honda. Vše se podařilo vyzkoušet, než znovu začalo pršet. Poslední den jsme si potvrdili některé pocity ze včerejška a zkusili několik nastavení elektronicky, stejně jako několik různých pérování. Velmi odlišná pak byla jízda na CBR. Ještě nikdy jsem nejel na takové motorce, přesouvání váhy, jízdní pozice, výkon motoru, hmotnost, charakteristika a vše další, bylo pro mne dost obtížné a trvalo nějaký čas si na to zvyknout. Po několika výjezdech na dráhu jsem měl více pochopení s motorkou a byl jsem schopen dát nějakou zpětnou vazbu. Celkově bylo hodně legrace a rád bych tímto testem přispěl k dobrému vývoji motocyklu.“

Další články sekce MotoGP