KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Márquez nebo Stoner?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol media
Suppo: Márquez nebo Stoner?
17.11.2017
 

Dnes již bývalý manažer továrního týmu Repsol Honda prohlásil, že kdyby si mohl vybrat mezi Casey Stonerem a Marcem Márquezem, volba by byla jasná.

Livio Suppo se rozhodl po dlouhých 22 letech na konci letošní sezony královské kubatury MotoGP opustit Paddock. Právě Suppo byl jedním z mužů, kteří spolupracovali jak s australským závodníkem Casey Stonerem, tak i současnou hvězdou královské kubatury – Marcem Márquezem.
 
Na otázku, zda by jako lepšího jezdce zvolil Marca nebo Caseyho, Suppo celkem rychle bez rozmýšlení odpověděl Márquze. Jak totiž Livio prozradil, oba jezdci mají obrovský talent, ale Marc má mnohem větší motivaci do práce.
 
„Kdybych si měl vybrat, bez rozmýšlení bych se rozhodl pro Marca. Není to ovšem kvůli tomu, že pracuji u HRC, ale Marc je prostě něčím výjimečný. Pracovat s nám je radost. Už když jsme s Marcem podepisovali smlouvu v roce 2011, byl mi sympatický. Tehdy jsem mu říkal, že až zažije v MotoGP nějaké úspěchy, asi se změní jeho povaha, nyní ale mohu říci, že se chová stále stejně. Některé jezdce úspěch, peníze nebo ženy změní. Za moji kariéru jsem opravdu zažil velmi málo takových, jako je právě Marc,“ řekl Suppo.

Další články sekce MotoGP