KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. července do 22. července.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Není důvod k panice

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Repsol Media
Suppo: Není důvod k panice
13.04.2017
 

Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Livio Suppo, zůstává klidný a věří, že i přes špatný začátek sezony se Marc Márquez vrátí do souboje o titul.

Vstup do letošní sezony královské kubatury MotoGP se španělskému jezdci Marcu Márquezovi vůbec nepovedl. Po dvou odjetých Grand Prix se pohybuje v průběžném hodnocení šampionátu na osmém místě a na kontě má pouhých třináct mistrovských bodů. Tak špatný začátek sezony Marc v MotoGP ještě nikdy nezažil.
 
Manažer továrního týmu Repsol Honda, pan Livio Suppo, ale zůstává v klidu a je přesvědčen o tom, že situace, která vznikla v úvodních dvou závodech sezony, se velmi rychle změní. Jak Suppo dodává, do obou závodů promluvilo počasí, což způsobilo řadu nestandardních situací a doufá, že v Austinu již vše půjde hladce.
 
„Musím se na celou situaci dívat pozitivně, hlavní je, že se Marc ani Dani při pádech v Argentině nijak nezranili. Oba měli dobrou rychlost, jen pro ně bohužel závod skončil pádem.  Dokud byli ale oba jezdci na trati, měli konkurenceschopnou rychlost. To ukazuje, že máme konkurenceschopnou motorku, i když ještě není na vrcholu svých možností. Nemyslím si, že by Marc v závodě nějak riskoval, když jsem se díval na časy, byl sice rychlý, ale ne příliš rychlý. Bohužel je ale na této trati řada nerovností a ještě byla trať kluzká, což vedlo k pádu. Nemyslím si ale, že bychom měli upadat do paniky. Sezona teprve začala, vzpomínám si na rok 2011, kdy Casey Stoner také první dva závody nedokončil, ale poté vyhrál titul. Nyní již ale musíme pracovat opravdu na maximum a zlepšit výsledky,“ řekl Livio Suppo

Další články sekce MotoGP