KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suppo: Tresty by se měly změnit

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Repsol Media
Suppo: Tresty by se měly změnit
10.01.2016
 

Sportovní ředitel HRC, pan Livio Suppo, prohlásil, že současný systém trestů v královské kubatuře MotoGP by se měl co nejdříve změnit.

Sportovní ředitel HRC, pan Livio Suppo, se pustil do kritiky současného systému trestných bodů zorganizovaného mezinárodní motocyklovou federací FIM a promotérem závodů MS, španělskou společností Dorna Sports. Hlavním důvodem této kritiky je dle Suppa incident z Malajsie, kdy potrestání Rossiho přišlo až po samotném závodě.
 
To, že současný systém má jisté mezery, přiznala i samotná FIM, a čtvrtého února v rámci zasedání komise Grand Prix se bude o tomto systému hovořit. Zároveň bude bodem programu například současný situace v Moto3, kde se stále jezdci snaží jakkoliv maskovat vyvážení ve větrném pytli za jinými závodníky, i přestože se také jedná o přestupek.
 
„Myslím si, že současný systém trestných bodů není dobrý. Potřebujeme o každém trestu rozhodnout ihned, nikoliv až po závodě. Tento systém trestných bodů byl vymyšlený pro jezdce Moto3, protože u mladých jezdců postačí trest takového druhu. Dle mého názoru by byly mnohem lepší finanční tresty, kde můžete uložit trest až ve výši 50 tisíc Euro. Pokud bychom se ale drželi švýcarského systému, odpočítávala by se výše tohoto trestu podle příjmu. Kdo více vydělává, musel by více platit. Je pravdou, že pro milionáře je trest ve výši několika tisíc Euro směšný,“ řekl Livio Suppo.

Další články sekce MotoGP