KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki: Letošní motor byl krokem zpátky

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Suzuki
Suzuki: Letošní motor byl krokem zpátky
08.12.2017
 

Šéfmechanik Alexe Rinse přiznal, že letošní motor, který tovární tým Suzuki používal, byl bohužel krokem zpátky.

Za letošní sezonou královské kubatury MotoGP se v průběhu prosince ohlíží i šéfmechanik španělského závodníka továrního týmu Suzuki Ecstar, pan Manuel Cazeaux. Jak tento muž v rozhovoru pro britský portál crash.net prozradil, asi největším trápením v letošní sezoně byl v podání Suzuki motor.
 
Jak Manuel prozradil, motor pro sezonu 2017 továrna vyvíjela především s ohledem na skutečnost, aby vyřešila komplikace, které je trápily v roce 2016. Tím ale dle slov Cazeuaxe vyvstala řada nových problémů, se kterým se jezdci i tým musel letos vypořádat.
 
„Motor pro letošní sezonu byl vyvíjen tak, aby nám pomohl zlepšit se v některých problematických oblastech ze sezony předcházející. S postupem času jsme ale zjistili, že tento nový motor s sebou přinesl rovněž i několik slabých stránek. To byl na spoustě závodních tratí problém, proto jsme také měli mnohokrát problém držet krok s konkurencí. Ve Valencii jsme ale již testovali nový motor pro sezonu 2018, který je již krokem správným směrem,“ dodal Cazeaux.

Další články sekce MotoGP