KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Suzuki sází na nový motor

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Suzuki sází na nový motor
01.02.2020
 

U továrního týmu Suzuki Ecstar mají od letošní sezony královské kubatury MotoGP velká očekávání, lepším výsledkům by měl pomoci především nový motor.


Tovární tým Suzuki Ecstar má od blížící se sezony 2020 velká očekávání. Jak nyní potvrdil šéfmechanik španělského mladíka Joana Mira, pan Frankie Carchedi, v průběhu letošní zimní přestávky se v továrně koncentrovali především na vývoj motoru.

Právě motor tak bude i jedním z hlavních bodů koncentrace při prvních letošních testech na malajském okruhu Sepang International Circuit.

„Už jsme absolvovali několik porovnávacích testů, kde jsme zkoušeli jak motor 2019 tak i ten pro sezonu 2020. Právě po těchto testech již bylo jasné, že nový motor je jasným krokem kupředu a zatím jsme nenarazili na žádné negativní aspekty. Je ale pravdou, že právě vývoj motoru vždy trvá nejdéle. Ve Valencii i Jerezu jsme na podzim testovali také nové díly na podvozku, ale na tyto prvky se plánujeme více koncentrovat až v průběhu blížících se testů v Sepangu,“ řekl Frankie Carchedi


Další články sekce MotoGP