KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Takaaki Nakagami začal hýbat ramenem

Foto: LCR Honda MotoGP Team
Takaaki Nakagami začal hýbat ramenem
19.11.2019
 

Japonský závodník Takaaki Nakagami začal poprvé rozhýbávat operované rameno.


Japonský závodník Takaaki Nakagami se po Grand Prix Japonska rozhodl nedokončit sezonu a podstoupit operaci zraněného ramena. Pilot LCR Honda IDEMITSU Teamu však odcestoval do Španělska, kde sledoval svého náhradníka Johanna Zarca v boji během závěrečné Grand Prix sezony MotoGP. U této příležitosti popsal aktuální stav svého zranění.

Takaaki Nakagami
„Je to trochu zvláštní pocit, normálně o závodním víkendu skočím na motorku, ale teď jsem mimo box. Z této pozice to neprožíváte normálně, takže tyto dva dny trávím v boxu, snažím se porozumět strategii týmu a zůstávám vedle Johanna Zarca, abych slyšel, co během tréninků říká.
Stále máme v plánu se v únoru vrátit na test v Malajsii, takže stále máme čas, i když to nebude snadné. Lékaři říkají, že rehabilitace bude trvat minimálně tři měsíce, takže to bude těsné. Nemůžu na 100 procent říci, že budu v Malajsii, ale pokusím se o to. Proto jsem se po Motegi rozhodl podstoupit operaci. Pokud bychom čekali až do této chvíle, možná bych nebyl na Malajsii připraven. Uděláme, co bude v našich silách, abychom byli fit, co nejdříve.
Už jsem začal cvičit. Stehy byly odstraněny a v posledních dvou nebo třech dnech jsme začali ramenem trochu pohybovat, i když je to stále bolestivé. Je to ovšem úplně první část procesu po operaci, takže je to normální. Lékaři říkají, že vše funguje docela dobře, takže se den co den budeme snažit více pracovat.“

 


Další články sekce MotoGP