KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 28. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tardozzi: Odchod Jorgeho je problém

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Tardozzi: Odchod Jorgeho je problém
02.09.2018
 

Manažer továrního týmu italské Ducati prohlásil, že odchod Jorge Lorenza ke konkurenční Hondě je pro Ducati problém.

Manažer továrního týmu italské Ducati po testech na okruhu Marca Simoncelliho v Misanu hodnotil jak výsledky tohoto testu, který předchází Grand Prix San Marina, tak i komentoval odchod španělského závodníka Jorge Lorenza, jenž je nyní na vítězné vlně.
 
Jak samotný Tardozzi prohlásil, odchod Jorge Lorenza je pro tovární tým italské Ducati velkým problémem. Zároveň ale tento manažer dodává, že i jeho nástupce Petrucci je letos silný a má ještě zároveň velký potenciál se dál zlepšovat.
 
„Je to pro nás celkem jasný problém, že jsme ztratili Jorge Lorenza. Moc nás to mrzí, ale zároveň jsem toho názoru, že i Petrucci může jezdecky v továrním týmu ještě dál růst. Samozřejmě ale není možné porovnávat kariéry Lorenza a Petrucciho, to by byl nesmysl. Uděláme od prvního dne pozávodních testů ve Valencii maximum pro to, abychom Danilovi co nejvíce pomohli. Celkově ale myslím, že nás čeká ještě úspěšný závěr sezony. Při testech v Misanu ukázal Dovi velmi dobrou rychlost, a to Misano bylo v minulosti tratí, která našim motocyklům moc neseděla. Být ve výsledných časech před Yamahami tak pro mne byl velmi pozitivní výsledek,“ řekl Davide Tardozzi.  

Další články sekce MotoGP