KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. ledna do 20. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tardozzi: Tým nechyboval

Text: jnyk, Zdroj: MCN, Foto: Ducati
Tardozzi: Tým nechyboval
29.03.2018
 

Manažer továrního týmu Ducati potvrdil, že problémy s brzdami Jorge Lorenza nezpůsobil tým, ale jednalo se o technickou závadu.

Jorge Lorenzovi úvodní závod letošní sezony královské kubatury MotoGP výrazně zkomplikovala porucha zadní brzdy, kvůli které musel nakonec odstoupit. Jak po závodě Jorge přiznal, hlavním problémem byla skutečnost, že ztrácel brzdnou sílu a musel brzdit dříve, než jeho konkurenti.
 
Poté pro Lorenzo skončil závod pádem, kdy ve čtvrté zatáčce katarského okruhu Losail brzda náhle zabrala a tuto situaci již samotný jezdec neměl šanci vyřešit. Jak nyní v jednom z rozhovorů potvrdil týmový manažer, pan Davide Tardozzi, samotný tým žádnou chybu neudělal. Příčinou byla dle všeho technická závada v brzdném systému od Bremba.
 
„Tento problém stále analyzujeme s profesionály z Bremba. Zatím ale bohužel přesná příčina závady na motocyklu Jorge Lorenza nebyla odhalena. Již nyní ale mohu s jistotou říci, že to nebyla chyba, kterou by způsobil některý z členů našeho týmu. Jednalo se o technickou závadu, kterou musí vyřešit přímo výrobce, tedy Brembo,“ řekl Davide Tardozzi.

Další články sekce MotoGP