KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 29. dubna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Tři úspěchy pro tým Monster Yamaha Tech3

Foto: Yamaha
Tři úspěchy pro tým Monster Yamaha Tech3
06.11.2017
 

Nováček roku, nejlepší satelitní tým a nejlepší satelitní jezdec, to jsou již jistoty letošní sezony pro tým Monster Yamaha Tech3.

 
Vynikající výkon Johna Zarca, který se dostal na třetí místo v Sepangu, posunul francouzskou hvězdu k titulu nejlepšího nezávislého jezdce v roce 2017. Zarco ohromil svět MotoGP s jeho pozoruhodnými vystoupeními v jeho debutové sezóně, kterou také zakončí jako Rookie of the Year, tedy jako nejlepší nováček sezony 2017. Společně s impozantním výsledkem jeho týmového kolegy Jonase Folgera dokončí tým Monster Yamaha Tech3 tuto opravdu nezapomenutelnou sezonu, jako nejlepší satelitní tým královské kategorie MotoGP.
 
Hervé Poncharal – týmový manažer
„Rok 2017 byl určitě neuvěřitelnou sezonou pro tým Monster Yamaha Tech3. I když jsme začali rok s dvěma nováčky, byli jsme přesvědčeni, že se bude dobře dařit, přesto to všechno přesáhlo naše očekávání. První a hlavní cíl pro Johanna i Jonase, bylo získat titul Nováček roku. Věděli jsme, že naši jezdci musí bojovat mezi sebou, ale také s Alexem Rinsem a Samem Lowesem, kteří se přidali k silné konkurenci. Nakonec to Johann vyhrál docela snadno. Jeho hlavní oponent byl Jonas, který bohužel musel ze zdravotních důvodů vynechat posledních několik závodů.
Druhý úspěch, který byl ještě víc ze jako snu, byla vítězná pozice satelitního jezdce. Bylo to těžké, zvlášť když Cal Crutchlow byl velkým soupeřem, minulý rok vyhrál dva závody. Navíc Danilo Petrucci zaznamenal v roce 2017 spoustu pódií a oba jezdili na stejném motocyklu, jako tovární týmy. Přesto jsme byli v polovině sezony zapojeni do boje a poté jsme začali věřit. Dokonce, i když ještě zbývá jeden závod, tak jsme tento titul již získali, což je vynikající a jsme velmi hrdí, hodně to pro nás znamená.
Poslední úspěch byl v šampionátu týmů, což je důležité pro naše sponzory i pro nás. Bez ohledu na to, co se stane ve Valencii, skončíme na 4. místě, za třemi továrními týmy, ale jako nejlepší nezávislý tým v šampionátu. Je to další úžasný úspěch a chtěl bych poděkovat jak jezdcům, tak všem našim zaměstnancům. Máme tři koruny a ačkoliv se naše cíle lišily od továrních týmů, tak jsme nadšeni, že jsme získali tyto tři tituly. Je to významný úspěch pro všechny naši sponzory, bez nichž by to nebylo možné. Jsme nadšeni, že si je ponecháme i v příštím roce. Yamaha nám dala skvělé stroje, které nám umožnily splnit všechny tyto úkoly a díky neuvěřitelnému talentu našich jezdců a úsilí všech v Tech3, jsme udělali mimořádnou práci. Proto jsem velmi pyšný a šťastný, že to předáme našim partnerům.“


 


Další články sekce MotoGP