KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Třicet titulům v letošním MotoGP

Foto: Yamaha
Třicet titulům v letošním MotoGP
06.03.2019
 

Celkem třicet titulů Mistra světa vlastní jezdci, kteří se v letošním roce představí v královksém šampionátu MotoGP.


V letošním MotoGP se představí 22 permanentních jezdců, ze kterých plná polovina, tedy 11 jezdců, získala během své dosavadní kariéry titul Mistra světa v silničním Grand Prix. Navíc Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), aktuální šampión Marc Marquez (Repsol Honda Team) a další jezdec Repsol Honda Teamu, Jorge Lorenzo, oslavili několik titulů v královské kategorii a nižších třídách.

Poté na startovním roštu máme Johanna Zarca (Red Bull KTM Factory Racing), Pola Espargara (Red Bull KTM Factory Racing), Tito Rabata (Reale Avintia Racing), Franca Morbidelliho (Petronas Yamaha SRT), Francesca Bagnaiu (Alma Pramac Racing), Mavericka Viñalese (Monster Energy Yamaha MotoGP), Andrea Doviziosa (Mission Winnow Ducati) a Joana Mira (Team Suzuki Ecstar), kteří všichni mají alespoň jeden titul z nižších tříd. Těchto jedenáct jezdců získalo celkem 30 světových titulů v nižších třídách. Navíc zde máme Brita Cala Crutchlowa (LCR Honda Castrol), který v minulosti slavil titul světového šampióna v kategorii Supersport.

Co se týče vítězů závodů Grand Prix, tak 19 z 22 jezdců v letošním MotoGP dokázala za svou kariéru vyhrát alespoň jeden závod Grand Prix (MotoGP, Moto2/250cc nebo Moto3/125cc), přičemž jejich součet dosahuje impozantních 419 vítězství.

Navíc osm z nich stálo na nejvyšším stupni vítězů v královské třídě: Rossi, Marquez, Lorenzo, Viñales, Dovizioso, Crutchlow, Andrea Iannone (Aprilia Racing Team Gresini) a Jack Miller (Alma Pramac Racing).

Co dalšího přinese letošní MotoGP?

Na startovním roštu budou stát jezdci devíti národnosti, a to z Itálie, Španělska, Francie, Velká Británie, Austrálie, Japonska, Malajsie, Portugalska a České republiky.

Nejmladším pilotem je Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT), kterému při GP Kataru bude 19 let a 324 dní. Na rozdíl od toho Valentino Rossi je nejstarší - 40 let a 22 dní, což znamená, že rozdíl mezi nejmladším a nejstarším jezdcem, je neuvěřitelných 20 let a 63 dní.
 


Další články sekce MotoGP