Závody u nás i v zahraničí v období od 9. září do 15. září 2019.

U Ducati se soustředili na konzistentnost

06.07.2019

Spíše než na samotnou rychlost, se piloti továrního týmu soustředili na konzistentnost svých výkonů.

Na celkovém osmém, resp. devátém místě, skončili piloti továrního Teamu Ducati, kteří se na okruhu Sachsenring během dvou volných tréninků soustředili na konzistentnost svých výkonů. Danilo Petrucci skončil na osmé pozici, když jeho nejrychlejší čas měl hodnotu 1:21,484. Andrea Dovizioso byl jen o 0,005 sekundy pomalejší, což znamenalo, že na konci trénování mu patřilo deváté místo.

Danilo Petrucci
„Dneska to bylo o něco složitější než, co jsme očekávali, protože navzdory tomu, že Sachsenring není nejideálnější trať pro vlastnosti našeho motocyklu, jsme zde v minulosti vždy byli docela konkurenceschopní. Nicméně, trochu jsme se potýkali během prvních dvou tréninků s problémy. Nejenže potřebujeme zlepšit rychlost na jedno kolo, ale především naši konzistenci z hlediska tempa. Musíme také být efektivnější při práci se zadní pneumatikou, protože když se ji snažíme zachránit, tak to není dost rychlé a závod je tady opravdu dlouhý. Naše práce byla směrována za cílem nalezení lepší rovnováhy. Nyní podrobně analyzujeme data. Věřím, že náš potenciál je daleko vyšší, než jsme ukázali.“

Andrea Dovizioso
„Dokázali jsme postupně zlepšovat naše výkony, ale v současné době jsme ještě nedosáhli konkurenceschopnosti, o kterou usilujeme. Zejména se snažíme trošku bojovat s rychlostí v zatáčkách, ale nejsem příliš znepokojený, protože je to jen pátek a stále máme dost času na práci na motocyklu. Na konci jsem nebyl schopen jet „čisté“ kolo, protože jsem stále trochu trpěl kvůli malému problému se zády. Raději jsem v posledních kolech netlačil příliš silně a místo toho jsem zvolnil v tempu před zbytkem víkendu. Určitě budeme zítra ráno rychlejší, ale stejně tak i naši soupeři. Musíme se jen soustředit a držet se práce na konzistenci ještě více, než na samotné rychlosti, protože závod se zde jede na 30 kol.“