KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U KTM chválí nový podvozek

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
U KTM chválí nový podvozek
24.09.2017
 

KTM nasadila pro víkend na okruhu Motorland Aragón nový podvozek, který ihned přinesl výrazné zrychlení na závodní trati.

Rakouská KTM nastupuje do Grand Prix na španělském okruhu Motorland Aragón opět ve třech jezdcích, kdy standardní dvojici Bradley Smith a Pol Espargaró doplňuje testovací jezdec Mika Kallio. Právě Kallio do tohoto víkendu nastoupil s novým rámem i podvozkem od společnosti WP.
 
Již v pátečních trénincích byl zřejmý jasný posun vpřed a továrna se rozhodla těmito díly vybavit i Pola Espargara. Rychlost z pátečních tréninků poté zopakoval Kallio i v sobotní kvalifikaci, kdy měl rozjetý čas na šesté místo, nakonec ale havaroval a kolo nedokončil. I tak jsou ale představitelé KTM spokojeni s progresem, který továrna zaznamenala.
 
„Před tímto víkendem jsme samozřejmě o takovém výsledku ani nesnili. Když jsem ale viděl výsledky z pátečních tréninků, začal jsem v něco takového doufat. Mika měl v druhé kvalifikaci jasnou šanci na umístění v Top 6, což je úžasné. To jen potvrzuje, že jsme udělali další výrazný krok kupředu ve vývoji motocyklu. Mika se na novém podvozku cítil mnohem komfortněji. Během druhého dne jsme tento materiál poskytli i Polovi, který si jej také chválil. Pro další GP tímto vybavíme oba naše jezdce, tentokrát to byla zase rychlá akce, jako když jsme v Jerezu poprvé testovali přestup z Big Bang motoru,“ řekl závodní ředitel KTM pan Pit Beirer.

Další články sekce MotoGP