KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. července do 28. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Kataru na mokru? Stále s otazníkem...

Text: jnyk, Zdroj: crash.net
V Kataru na mokru? Stále s otazníkem...
29.07.2018
 

Před startem letošní sezony se v Kataru odehrál test na mokré trati, zatím ale nepadlo definitivní rozhodnutí, zda by se na této tratipod umělým osvětlením mohlo závodit i na mokru.

Doposud se v Kataru nikdy pod umělým osvětlením na mokré trati nezávodilo, ale déšť zde již několikrát program Grand Prix víkendu narušil, proto byl před startem letošní sezony uspořádán test, kdy byla trať uměle pokropena a ze strany jezdců mělo padnout rozhodnutí, zda je reálné za takových podmínek závodit.
 
Tento test sice proběhl, nicméně žádné finální rozhodnutí nepadlo. Většina jezdců se shodla na tom, že na mokru by se v Kataru dalo závodit, ale zásadní vliv na to má intenzita deště. Pokud by se jelo pouze na mokré trati nebo za mírného deště, většina jezdců s tím problém nemá, nicméně pokud by začalo výrazněji pršet, již jsou zde velké pochybnosti.
 
Tuto skutečnost komentoval v jednom z rozhovorů i Carmelo Ezpeleta.
 
„V zasedání bezpečnostní komise byly na tuto záležitost různé pohledy, proto bylo finální rozhodnutí odloženo. Pro všechny jezdce byly podmínky při umělém pokropení tratě přijatelné a byli by ochotní závodit. Je zde ale stále otazník, co by se stalo, kdyby přišel regulérní silný déšť, to by byly podmínky na trati výrazně horší. Zde je ale problém, že takové podmínky nedokážeme simulovat,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce MotoGP