KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

V Sepangu vyjedou i testovací týmy

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Ducati
V Sepangu vyjedou i testovací týmy
11.01.2018
 

Několik dní před startem letošního prvního oficiálního testu MotoGP vyjedou na trať testovací jezdci, kteří budou mít trať k dispozici po celé tři dny.

Již na konci ledna, konkrétně od 28. do 30., vypukne letošní první oficiální předsezónní test jezdců a týmů královské kubatury MotoGP. Tento test bude jako tradičně i letos probíhat na malajském okruhu Sepang International Circuit.
 
Ještě před tím, že na trať vyjedou oficiální jezdci královské kubatury MotoGP, rozhodla se řada týmů uspořádat ještě privátní testy, na nichž budou přítomni pouze testovací piloti. Tento privátní test vypukne již 24. ledna a bude probíhat opět tři dny, tzn. na trati budou jezdci do 26. ledna.
 
Této příležitosti testovat nový materiál se rozhodly továrny Ducati, Honda, Yamaha, Aprilia a také KTM. Co se samotných jmen týče, na motocyklech Ducati uvidíme Casey Stonera a Michele Pirra, Hondu bude testovat Stefan Bradl a Takumi Takahashi, Suzuki Sylvain Guintoli, Yamahu Katsuyuki Nakasuga a Kohta Nozane, Aprilii Matteo Baiocco a KTM osedlá Mika Kallio.

Další články sekce MotoGP