Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.

V testu nejrychlejší Marquez

25.04.2016

Španělský závodník Marc Marquez byl dnes nejrychlejším jezdcem testování MotoGP na okruhu Jerez de la Frontera.

Zatímco včera byli španělští fanoušci zklamáni, když jejich závodník nezvítězil ani v jednom závodě domácí Grand Prix, tak naopak dnes mohli být nadmíru spokojeni, když tři nejrychlejší jezdci testování MotoGP byli právě ze Španělska a navíc mezi prvními šesti nejrychlejšími jezdci testování na okruhu Jerez de la Frontera bylo pět zástupců domácí země.
Nejrychlejší ze všech byl tovární pilot Hondy a vedoucí jezdec šampionátu MotoGP, Marc Marquez, který již ve svém jedenáctém kole z celkových jednadevadesáti, zajel čas 1:39,313. Na druhém místě skončil jeho krajan, ale soupeř od Yamahy, Jorge Lorenzo, který byl o 0,019 sekundy pomalejší, zatímco trojici nejrychlejších doplnil Maverick Vinales, s časem o 0,223 sekundy pomalejším, než byl čas nejrychlejšího Marqueze.
Až za touto trojicí skončil vítěz Grand Prix Španělska 2016, Ital Valentino Rossi, kterého následovali další dva španělští jezdci, a sice pátý Dani Pedrosa a šestý Aleix Espargaro. Na sedmé pozici skončil Brit Cal Crutchlow, na osmé Ital Andrea Iannone, na deváté Pol Espargaro a desítku nejrychlejších doplnil Andrea Dovizioso.