KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Valentino Rossi zraněn

Text: jnyk, Zdroj: TZ Yamaha
Valentino Rossi zraněn
01.09.2017
 

Italský závodník Valentino Rossi při tréninku na enduru havaroval a přivodil si nepříjemnou zlomeninu holení kosti, jeho účast v GP San Marina je vyloučená.

Motocyklový svět dnes v průběhu noci na dnešní den obletěla doslova šokující zpráva. Italský závodník Valentino Rossi havaroval při tréninku na enduru a nepříjemně si poranil nohu. Tyto zprávy následně bohužel oficiálně potvrdil tým Movistar Yamaha ve své tiskové zprávě.
 
Valentino Rossimu byla v nemocnici diagnostikována zlomenina holenní a lýtkové kosti na pravé noze. Tyto zlomeniny vyžadují okamžitou operaci, kterou by měl Valentino podstoupit v průběhu dnešního dne.
 
Předběžné odhady rekonvalescence takového zranění hovoří o 7 až 8 týdnech, což Rossiho vyřazuje z boje o mistrovský titul stejně tak, jako z účasti v jeho domácím závodním víkendu na okruhu Misanu, kde se jede již příští týden.
 
Pokud by byla dodržena odhadovaná doba rekonvalescence, byl by teoretický návrat možný nejdříve pro GP Malajsie v Sepangu. Tyto spekulace jsou ale nyní velmi předčasné. 

Další články sekce MotoGP