KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Je před námi hodně práce

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Yamaha
Vinales: Je před námi hodně práce
15.12.2018
 

Maverick Vinales potvrdil, že Yamaha tvrdě pracuje na zlepšení, nicméně je před nimi stále ještě velký kus práce.


Maverick Vinales, se stejně jako jeho týmový kolega Valentino Rossi, letos často potýkal s problémy s trakcí a chováním motocyklu při akceleraci, což zapříčinilo i jeho neuspokojivé výsledky. Jak nyní Maverick řekl, Yamaha má před sebou v průběhu letošní zimy opravdu velký kus práce.

Zároveň Maverick potvrdil, že při nedávných testech v Jerezu sice bylo znát zlepšení, ale stále nejsou všechny problémy vyřešeny. Odstranění těchto komplikací je ovšem dle Mavericka základním předpokladem k tomu, aby byly Yamahy v sezoně 2019 konkurenceschopné.

„Mohu potvrdit, že Yamaha řeší problémy a především ty, které jsou spojeny s rychlostí v průběhu závodu. Po testech v Jerezu jsem byl spokojený, měl jsem dobrou rychlost i s ojetými pneumatikami a plnou nádrží. Stále je před námi ale ještě velký kus práce. Co se týče motoru, máme teď nějakou výchozí pozici, ale musíme ještě zapracovat na top speedu a trakci. Trakce je stále naší slabou stránkou, stejně tak musíme zapracovat ještě na podvozku a získat lepší mechanický grip. Během posledních testů jsem nepracoval na rámu, ale jak se k tomu dostaneme, věřím, že uděláme další krok kupředu,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP