KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: K vítězství nechybí mnoho

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Vinales: K vítězství nechybí mnoho
28.04.2018
 

Maverick Vinales chválí pokrok z Austinu a prohlašuje, že k vítězství mu společně s týmem Yamahy již nechybí mnoho.

V průběžném hodnocení šampionátu leží španělský závodník Maverick Vinales jen pouhých pět mistrovských bodů za lídrem šampionátu a drží třetí pozici. Jak ale Maverick, který má za sebou náročnou zimní přípravu plnou spousty problémů, potvrdil, k vítězství v závodě mu již chybí jen malý krůček.
 
V Austinu sice Maverick nedokázal Márquezovi konkurovat, ale jak přiznal, samotný závod si užíval a cítil, že má na dobrý výsledek. To je samozřejmě i motivací do dalších závodních víkendů, kdy nyní následuje domácí GP v Jerezu.
 
„Víkend v Austinu jsem si užil, podařilo se nám prosadit dopředu. Je ale pravdou, že Marc a jeho Honda fungovala ještě o jeden level lépe, především v táhlých zatáčkách. Je ale pravdou, že se již nemohu dočkat dalšího závodního víkendu. V motocyklovém sportu všechno souvisí se vším, proto jen jedna drobnost, kterou jsme změnili, upravila charakter chování motorky a já mohl mnohem více tlačit na pilu. Díky tomu jsem si s motorkou každým kolem rozuměl lépe a zrychloval jsem. Mám z toho velkou radost a již se nemohu dočkat Jerezu, věřím, že tam budeme pokračovat stejným stylem,“ řekl Maverick Vinales.

Další články sekce MotoGP