KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. srpna do 25. srpna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Michelin ovlivnil mé výkony

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Vinales: Michelin ovlivnil mé výkony
13.01.2019
 

Maverick Vinales přiznal, že změna dodávaných pneumatik na tvrdší směsi způsobila v roce 2017 jeho výrazné zhoršení výsledků.


Španělský závodník Maverick Vinales dokázal hned v úvodních závodech své premiérové sezony 2017 vyhrát hned několik závodů, poté ale dodavatel pneumatik Michelin upravil alokaci pneumatiky a na závody začal vozit tvrdší směsi. To také zásadně ovlivnilo Vinalesovy výsledky.

Jak nyní Maverick zpětně komentuje, pneumatiky Michelin pracují optimálně ve velmi malém okně a je jim také potřeba upravit jezdecký styl. Zároveň ale chválí, že pneumatiky fungují dobře a dají se na nich jezdit rychlé časy. 

„V prvních závodech sezony 2017 jsem dokázal na starých pneumatikách Michelinu projíždět zatáčky v mnohem větší rychlosti. Pak ale Michelin změnil alokaci pneumatik a tím se také změnil jezdecký styl. Nově bylo potřeba motorku dříve zpomalit a poté dál projíždět zatáčku optimální rychlostí. Pak jsme museli dělat zásadní změny na nastavení. Samotné pneumatiky nejsou špatné a dá se na nich jezdit rychle, je zde také vidět obrovské nasazení celé továrny. Je ale pravdou, že bych uvítal, kdyby pneumatiky ideální výkon podávaly po delší dobu. Stejně tak je zde věc rozdílů kvality, která se liší u každé pneumatiky. Proto již neměníme celé nastavení kvůli tomu, že jedna pneumatika není perfektní, protože víme, že to způsobuje čistě konkrétní kus,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP