KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Nejsem favorit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Vinales: Nejsem favorit
28.02.2019
 

Maverick Vinales po úspěšných testech v Kataru prohlásil, že i přesto se rozhodně za favorita pro úvodní Grand Prix nepovažuje.


Maverick Vinales uzavřel letošní poslední testy na katarském okruhu Losail na pozici nejrychlejšího jezdce. I tak se ale Vinales před startem sezony 2019 nepovažuje za jasného favorita a sám přiznává, že letos bude úroveň konkurence opravdu vysoká.

V jednom z nedávných rozhovorů Vinales dokonce přiznal, že dle jeho názoru bude letos o některých víkendech i velmi komplikované prosadit se jen do druhé kvalifikace. Hlavním důvodem je neustále rostoucí konkurenceschopnost všech továrních motocyklů.

„Letos nás čekají opravdu tvrdé souboje. Je zde spousta továrních motocyklů a jejich úroveň neustále roste. Občas může být komplikované i se jen prosadit do druhé kvalifikace. Myslím si, že občas s tím budeme mít problémy i my, ale jsme v dobré výchozí pozici. V testech jsme sice byli rychlí, ale rozhodně se nepovažuji za favorita. Byl to jen test a musíme počkat na skutečný závod. Je ale pravdou, že pokud se nám pro závodní víkend v Kataru podaří najít dobrý grip, budeme opravdu silní,“ řekl Maverick Vinales.


Další články sekce MotoGP