KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. do 23. února 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Sepang hodně napoví

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Yamaha
Vinales: Sepang hodně napoví
18.01.2020
 

Maverick Vinales prozradil, na co se Yamaha koncentrovala v průběhu letošní zimy a dodává, že testy v Sepangu hodně napoví.


Španělský závodník Maverick Vinales již netrpělivě vyhlíží první letošní testy královské kubatury MotoGP, které se odehrají na malajském okruhu Sepang International Circuit. Jak Maverick potvrdil v jednom z nedávných rozhovorů, je ve velkém očekávání a věří, že nový motocykl bude výrazně konkurenceschopnější.

Jak Vinales prozradil, Yamaha tvrdě pracuje v průběhu letošní zimy především na zlepšení výkonosti při startu a v úvodních kolech závodů, zároveň se ale pracuje i na výkonu motocyklu nebo podvozku.

„Pro mne je aktuálně největším problémem fakt, že na startu ztrácíme spoustu času a je to stejné u všech Yamaha. Proto v továrně celou zimu usilovně pracují na odstranění tohoto nedostatku. Pro testy v Malajsii bychom měli mít něco nového a budeme mít možnost to otestovat. Samozřejmě pracujeme i na motoru a rámu, ten je ale velmi podobný motorce ze sezony 2019 a už na ní fungoval dobře. Doposud jsem neměl možnost tyto věci testovat na trati, ale v nové motorce vidím velký potenciál,“ řekl Maverick Vinales


Další články sekce MotoGP