KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales: Sezona nebyla snadná

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Vinales: Sezona nebyla snadná
10.12.2017
 

Maverick Vinales přiznal, že letošní sezona pro něj byla vůbec nejnáročnější, jakou ve své kariéře doposud zažil.

Maverick Vinales zažil fantastický vstup do letošní sezony královské kubatury MotoGP, kdy dominoval všem zimním testům a poté začal vyhrávat i samotné úvodní závody roku 2017. V první části sezony tak byl jasným kandidátem na boj o mistrovský titul.
 
Postupem času ale dorazily jak problémy s novou specifikací pneumatik Michelin, tak i některé komplikace s motocyklem a Maverick zažil řadu nevydařených závodů. Nyní, když se tento mladík ohlíží za průběhem roku 2017, přiznává, že to byla jedna z jeho vůbec nejobtížnějších sezon.
 
„V letošní sezoně mne nejvíce překvapila naše síla v úvodu sezony, to jsem absolutně nečekal. Poté ale dorazily jisté problémy s pneumatikami i motorkou a měl jsem problémy se držet špičky. Letošní rok pro mne byl opravdu náročný, na začátku jsem byl mentálně i fyzicky silný, proto jsem si myslel, že soupeři budou mít problém mne porazit. Dominoval jsem testům a vyhrál první závody. V druhé polovině sezony jsme se ale mnohokrát trápily. Celkově si myslím, že to byl můj vůbec nejobtížnější rok v šampionátu. Na konci sezony jsem se cítil opravdu vyčerpaný,“ řekl Maverick Vinales.

Další články sekce MotoGP