KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vinales zvýraznil náskok

Foto: Yamaha
Vinales zvýraznil náskok
05.06.2017
 

Španělský jezdec Maverick Vinales si při Grand Prix Itálie přidal několik bodů náskoku před svými pronásledovateli v celkové klasifikaci MotoGP.

 
Další podařený závod má za sebou španělský tovární jezdec Yamahy, Maverick Viñales, který na okruhu Mugello skončil v závodě MotoGP na 2. pozici. Jeho týmový kolega Valentino Rossi dlouho bojoval o pódium, ale nakonec se musel spokojit s body za 4. místo, a protože Dani Pedrosa závod nedokončil, zvýšil si Maverick Viñales svůj náskok na čele celkové klasifikace, kde má před jeho domácí Grand Prix Catalunye náskok již 26 bodů na aktuálně druhého Itala Doviziosa a rovných 30 na Valentina Rossiho.
 
Maverick Viñales
„Upřímně řečeno, jsem šťastný a spokojený, že jsem zůstal na motorce. Když jsem viděl, že Valentino spadl zpět a Marc nebyl vpředu, myslel jsem si, že "Dnes je den, kdy abych získal druhé místo a přinesl spoustu bodů", což je po pátečním pádu opravdu důležité. Být zpět na motocyklu bylo pro mne skvělé, protože to byla havárie ve velké rychlosti a ještě to hodně bolí, takže jsem velmi spokojen s dnešním výsledkem. Cítil jsem bolest jen tehdy, když se motorka pohybovala, ale většinu závodu jsem se cítil opravdu dobře. Jako vždy jsem se připravoval na prosazení v posledních pěti kolech a na co nejlepší závod, ale jak jsem řekl, dnes byl dobrý den, abych zůstal na motorce.
 
Valentino Rossi
„Věděl jsem, že dnešní závod bude pro mne obtížnější než obvykle. Během jízdy mi bylo dobře a nebolelo to, ale trochu jsem s tím bojoval a věděl jsem, že 23 kol bude dlouhých a tvrdých. Snažil jsem se o to nejlepší, měl jsem skvělý start a několik kol vedl závod, ale nemohl jsem jet tak, jak bych chtěl. Nakonec jsem se snažil zůstat blízko jezdcům vpředu, ale neměl jsem sílu k útoku na Danila. Rád bych dnes byl na pódiu, ale nic jsem nemohl udělat. Jsem trochu zklamán, že nejsem v Mugellu na stupních vítězů, ale když jsem viděl, kde jsem byl před několika dny, a jak velký pokrok jsem udělal, tak to byl celkem pozitivní víkend. Být zde a jezdit před tolika fanoušky, byl "dárek". Nyní máme jen pár dní před Catalunyou, dalším důležitým závodem, takže se v Barceloně pokusím o zotavení a dokonalý závod.“


 


Další články sekce MotoGP