KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vrátí se MotoGP do Brazílie?

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Vrátí se MotoGP do Brazílie?
16.06.2018
 

Po jednání v rámci Grand Prix Katalánska je velmi pravděpodobné, že již v roce 2021 bude do kalendáře MS motocyklů zařazena Grand Prix Brazílie.

Do Brazílie zavítal šampionát Mistrovství světa silničních motocyklů naposledy v roce 2004, kdy se jelo na okruhu v Riu. Nyní se v průběhu Grand Prix v Barceloně odehrálo setkání mezi představiteli Dorny a zástupci projektu nového okruhu, který roste mezi letištěm v Riu a pláží Copacabana.
 
Pokud bude výstavba tohoto okruhu v odpovídajícím čase dokončena a získá homologaci mezinárodní motocyklové federace FIM, je velmi pravděpodobné, že by se již v roce 2021 mohla pořádat Grand Prix Brazílie.
 
Na tomto datu se v průběhu setkání v Barceloně dohodl CEO Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, se zástupci nově vznikajícího okruhu.
 
„Bude mi velkým potěšením, pokud se nám podaří vrátit MotoGP zpět do Brazílie. Byla by to fantastická novinka pro celý šampionát i pro všechny naše fanoušky v Jižní Americe, kteří jsou vyhlášeni svou vášní k tomuto sportu,“ řekl Carmelo Ezpeleta

Další články sekce MotoGP