KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vstoupí Ducati do Moto3?

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Ducati
Vstoupí Ducati do Moto3?
02.12.2016
 

Dle vyjádření sportovního ředitele italské továrny Ducati je možné, že motocykly Ducati uvidíme i v nejnižší kubatuře Moto3.

V letošní sezoně jsme mohli na startovním roštu nejnižší kubatury šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů vidět celkem čtyři motocykly - KTM, Hondu, Mahindru a Peugeot. Dle nejnovějších informací by se ale v budoucnu tento výčet mohl rozšířit ještě o jedno jméno - Ducati.
 
Dle vyjádření sportovního ředitele boloňské továrny se totiž u Ducati vážně uvažuje o vstupu do nejnižší kategorie šampionátu MS motocyklů. Hlavním důvodem je dle slov tohoto muže skutečnost, že většina mladých talentů vyrůstá již v Moto3 a Ducati by si tak mohla zajistit mladé jezdce, které by následně posouvala do MotoGP.
 
„Většina jezdců přichází z Moto3 do Moto2 a následně do MotoGP. To je jednoduchý fakt. My u Ducati máme řadu satelitních týmů, kteří přivádějí do MotoGP nadějné jezdce. Moto3 je ale ještě zajímavější, zatím ale nemáme žádný konkrétní plán, jen se díváme po možnostech. Je to ale spíše předmětem naší dlouhodobé sportovní strategie,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce MotoGP