KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 7. ledna do 13. ledna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Výstavba KymiRingu pokračuje

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: KymiRing
Výstavba KymiRingu pokračuje
30.03.2018
 

Projekt KymiRing získal další dostaci od finské vlády a výstavba okruhu pokračuje, již nyní je ale jisté, že Grand Prix se zde nepojede dříve než v roce 2020.

Již několik let se hovoří o výstavbě finského závodního okruhu KymiRing, kde se dle původních velkolepých plánů měla pořádat finská Grand Prix již v příštím roce. Jak už to ale u těchto projektů často bývá i tento projekt se potkal s nedostatkem finančních prostředků a musel být zastaven.
 
Nyní z Finska dorazily pozitivní zprávy, kdy projekt KymiRIng dostal přidělenou další dotaci od finské vlády, a to ve výši 3,5 milionu Euro. I díky tomu se mohly stavební práce znovu rozběhnout a dle dostupných informací je již celý výstavba finančně zajištěna.
 
Hovořit zatím o konkrétním termínu, kdy by měl být okruh připraven k pořádání Grand Prix, je předčasné, nicméně dá se očekávat, že dříve než v roce 2020 se finské Grand Prix v kalendáři rozhodně nedočkáme.
 
Doposud tak KymiRing získal investice ve výši 6,5 milionů Euro od finské vlády a dalších 10 milionů Euro od soukromých investorů.

Další články sekce MotoGP