KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha bude testovat se třemi týmy

Foto: Yamaha
Yamaha bude testovat se třemi týmy
20.11.2018
 

Továrna Yamaha během testu ve Valencii zahájí svůj nový projekt – evropský testovací tovární tým, jehož jezdcem se stal Němec Jonas Folger.


Okruh Circuito de la Comunitat Valenciana - Ricardo Tormo v Cheste u Valencie bude následující dva dny hostit úvodní oficiální IRTA test předsezónní přípravy na závodní rok 2019. Vedle továrního Movistar Yamaha MotoGP Teamu a nového satelitního Sepang International Circuit Racing Teamu, se poprvé veřejnosti představí nově vytvořený Yamaha Factory Racing European Test Team, jehož jezdcem se stal německý závodník Jonas Folger.

Lin Jarvis – ředitel závodního oddělení Yamahy
„Není žádným tajemstvím, že Yamaha měla v roce 2018 náročnou sezonu. Ačkoli jsme ke konci roku dosáhli určitého pokroku, jsme přesvědčeni, že další podpora v podobě evropského testovacího týmu bude velmi prospěšná pro vývoj modelu YZR-M1.
Jonas Folger bude novým jezdcem evropského testovacího týmu MotoGP Yamaha a svou práci zahájí v oficiálním IRTA testu ve Valencii. Jsme rádi, že ho vítáme zpět do programu Yamahy MotoGP. Jonas ukázal velkou dovednost a vynikající rychlost, když byl v roce 2017 jezdcem Yamahy. Jeho minulé zkušenosti s YZR-M1, stejně jako jeho mládí a ježdění, jistě z něj udělají velký přínos pro naši kampaň v roce 2019.
Těšíme se na to, že bude úzce spolupracovat s našimi čtyřmi jezdci třídy MotoGP a našimi vývojovými inženýry, aby dále zlepšili model YZR-M1.

 


Další články sekce MotoGP