KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha chtěla otestovat mokré nastavení

Foto: Yamaha
Yamaha chtěla otestovat mokré nastavení
12.11.2014
 

Tovární tým Movistar Yamaha MotoGP chtěl otestovat mokré nastavení motocyklů M1, ale díky podmínkám na dráze raději test předčasně ukončili.

 

Valentino Rossi byl jedním z pouhých deseti jezdců, kteří vzdorovali deštivému úternímu počasí, které panovalo na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Ital se rozumně rozhodl čekat na podmínky, při kterých by mohl pracovat na mokrém nastavení jeho Yamahy M1. V odpoledních hodinách vyrazil k několika kolům, při kterých zajel čas 1:43,813, ale následně se tým Movistar Yamaha MotoGP rozhodl odložit své plány na testování, a to z důvodu nebezpečných podmínek na dráze.
 
Massimo Meregalli, týmový manažer
„Bohužel počasí nebylo ideální k pokračování testovacího programu, který jsme si včera připravili. Využili jsme možnost k tomu, abychom nechali Valeho odjet několik kol s mokrým nastavením. V letošním roce došlo k několika okolnostem, kdy jsme nebyli spokojeni s nastavením, ale nemohli jsme to následně vyzkoušet. Chtěli jsme najezdit více kol, ale podmínky byly příliš riskantní, takže jsme raději test zastavili. Vypadá to, že počasí bude zítra pěkné a my budeme moci pokračovat ve vývoji pro rok 2015.“

Další články sekce MotoGP