KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yamaha v Brně otestuje motorku pro 2020

Text: jnky, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Yamaha v Brně otestuje motorku pro 2020
12.07.2019
 

Jezdci továrního týmu Yamaha budou mít v rámci pozávodního testu na Masarykově okruhu možnost otestovat motocykl pro rok 2020.


Po Grand Prix České republiky na brněnském Masarykově okruhu je na pondělí naplánován opět jednodenní pozávodní test, se kterým počítají i jezdci továrního týmu Yamaha. Jak nyní potvrdil manažer tohoto týmu, Rossi i Vinales zde budou mít vůbec první možnost vyzkoušet motorku pro rok 2020.

Jak Meregalli potvrdil, bude to poprvé po velmi dlouhé době, kdy továrna připravila nový stroj již pro testy v Brně, další budou poté následovat v italském Misanu.

„Je to dobré znamení. Skutečnost, že budeme mít novou motorku připravenou pro testy v Brně i Misanu, je opravdu pozitivní. Takovou možnost jsme v předešlých letech neměli. Jsme na správné cestě a jdeme správným směrem. Plně se soustředíme na to, abychom zlepšili chování motorky v překlápění, stejně tak, jako její výkon na top speedu. Je před námi ještě spousta práce, ale to nás nezastraší. I v předešlé sezoně jsme tvrdě pracovali, ale to se projevilo teprve v posledních pěti závodech. Letos je ale znát, že se v Japonsku něco změnilo,“ řekl Massimo Meregalli.  


Další články sekce MotoGP