Závody u nás i v zahraničí v období od 12. listopadu do 18. listopadu.

Zarco a Syahrin před Motegi

17.10.2018

Japonská Grand Prix čeká na piloty Monster Yamaha Tech3 Teamu.

Jezdci týmu Monster Yamaha Tech3 mají dobré vzpomínky na okruh Twin Ring v japonském Motegi, kde o nadcházejícím víkendu pokračuje letošní šampionát MotoGP. Johann Zarco a Hafizh Syahrin, na oblíbené destinaci chtějí pokračovat ve svém progresu, který naznačili dobrými výsledky v předchozím závodě.

Johann Zarco
„Motegi je velmi pěkná trať v Japonsku. Mám na ní spoustu vzpomínek z kategorie 125cc z roku 2011, titulu v roce 2015 a pole position v loňském roce. Někdy zapomínám, že jsem v loňském roce toto pole position získal. Myslím, že pokud budeme mít víkend na suchu, tak to zde pro mne bude poprvé s Yamahou na suchém povrchu, protože v loňském roce byl celý víkend mokrý, ale myslím, že tam mohu dosáhnout dobrých výsledků. Nevím, jestli se přiblížím k vítězství v závodě, jako v Thajsku, ale po této skvělé neděli v Buriramu si určitě přeji, abych tam byl znovu. Další top 5 by byla fantastická. Být prvním nezávislým jezdcem je hlavním cílem, tak uvidíme. Trať je dobrá, je to okruh velkých výrobců, jako jsou Yamaha, Honda a Suzuki. Je tam vždy zvláštní atmosféra, také v paddocku. Těším se na to, že na tomto okruhu budu jezdit rychle.“

Hafizh Syahrin
„Nemůžu se dočkat, až dorazím do Motegi, do Japonska, protože je to jeden z mých oblíbených okruhů. Doufám, že se mi bude dařit dobře. Pokusím se být opět v top 15 a být nejlepší nováčkem. Společně s týmem vždy pracujeme tvrdě a nyní jsme už mnohem blíž. Tým zná můj styl a vím, že charakter motocyklu je mnohem lepší než v posledních několika závodech. Doufám, že až dorazíme, budeme připraveni bojovat od prvního tréninku k závodnímu dni. Potřebuji mít dobrou pozici v kvalifikaci, abych měl dobrý start a pokusil se najít dobrou skupinu, která by získala body. Několik závodů jsem startoval daleko vzadu a bylo těžké dostat se v prvních kolech blíž k přední skupině. Nyní se pokusím vylepšit kvalifikaci, abych byl uprostřed pole, takže mám lepší pozici pro start. Možná se nám podaří podruhé v letošním roce získat top 10 výsledek. Hlavním cílem je získat body a být co nejblíže přední skupině.“