KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco a Syahrin v top ten

Foto: Yamaha
Zarco a Syahrin v top ten
20.11.2018
 

Dva výsledky v nejlepší desítce si zajistil v Grand Prix Valencie tým Monster Yamaha Tech3.


Jezdci týmu Monster Yamaha Tech3, Johann Zarco a Hafizh Syahrin, dokončili solidním způsobem poslední závod této sezony. Ve španělské Valencii vybojovali top ten výsledek, když Francouz Zarco dojel na sedmém místě a Malajec Syahrin byl desátý. Celkově se tak Zarco umístil jako nejlepší nezávislý jezdec na šesté pozici královské kategorie MotoGP. Syahrin byl, jako druhý nejlepší nováček celkově šestnáctý.

Johann Zarco
„Byla to těžká neděle. Na roštu hodně pršelo. Měl jsem při prvním startu dobrý pocit. Déšť byl silný a voda na trati byla poměrně komplikovaná. Viděli jsme spousty havárií. Mohl jsem zajet své kolo a mít dobrou pozici. Po restartu byli ostatní rychlejší než já a nemohl jsem je následovat, ale cílem bylo dokončit závod, být prvním nezávislým jezdcem, což bylo naším hlavním cílem na začátku roku a jsem tak šťastný, že se mi podařilo naplnit tento cíl. Je to docela dobré pro mne i pro tým, také pro naší historii s Yamahou, protože jsme jezdili poslední dva roky na velmi dobré úrovni. Jsem na tuto situaci opravdu pyšný a šťastný. Bylo možné v šampionátu bojovat o top 5, ale tento víkend jezdil Alex Rins velmi rychle. Jel perfektně, takže mu gratuluji Zaslouží si tuto pozici. Nakonec chci říct, děkuji všem za dva úžasné roky, které jsem měl společně s Tech3. Jsem spokojen s tím, že v příštím roce budeme mít velmi dobré momenty, i když o závodním víkendu nebudu v téže garáži.“

Hafizh Syahrin
„Především chci velmi poděkovat mému týmu. Nečekali jsme, že se můžeme dostat do první desítky v mokrých podmínkách. Bylo spousta dramat, mnoho jezdců šlo k zemi. Zastavili jsme závod a já byl v top deset. Věřili jsme, že můžeme vyzvat ostatní jezdce. Pro mne to bylo poprvé, co jsem dokázal dojet celý závod na mokru. Naučil jsem se mnoho věcí. Nakonec jsem jen čtyři body za nejlepšího nováčkem Franco Morbidellim. Blahopřeji mu Mimochodem, udělal jsem to nejlepší. Chtěl bych poděkovat všem našim sponzorům, celé rodině a fanouškům, kteří mne podporují. Jsem opravdu rád, že jsem zde v MotoGP. Příští týden zahájíme novou cestu a budu tvrdě pracovat. Děkuji všem "
 


Další články sekce MotoGP