KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: Ducati mne přesvědčila

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Zarco: Ducati mne přesvědčila
12.12.2019
 

Johann Zarco prozradil, že podepsat u angažmá jej přesvědčili přímo zástupci Ducait, nikoliv samotný tým Avintia Racing.


Ještě ve Valencii francouzský závodník Johann Zarco potenciální angažmá u španělského týmu Avintia zcela vylučoval, poté ale přece jen došlo na změnu názoru a v minulém týdnu Zarco oznámil podpis smlouvy.

Jak ale nyní francouzský závodník prozradil, nebyli to lidé z týmu Avintia, kteří jej přesvědčili o tom, aby u nich podepsal. Zarco prozradil, že celou dobu jednal přímo s Ducati a ta jej přesvědčila a také mu nabídla přímou smlouvu s továrnou. To také rozhodlo.

„Když jsem se rozhodl odejít od KTM, neměl jsem žádný plán B. Pak jsme viděli, že Jorge je stále v problémech a objevila se šance, že se uvolní místo v továrním týmu Repsol Honda. To pak ale nedopadlo, protože angažovali Alexe Márqueze. V pondělí po závodech mne kontaktovala Ducati s tím, že se mnou musejí mluvit. Měli jsme více meetingů, kde mi vysvětlili vše, co mi dají k dispozici. Také mi slíbili, že se status Avintie kompletně změní, budou mít lepší motorku, která bude moci bojovat o přední pozice. Proto jsem se nakonec rozhodl podepsat,“ řekl Johann Zarco.


Další články sekce MotoGP