KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: Návrat do Moto2 je řešení

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Zarco: Návrat do Moto2 je řešení
23.08.2019
 

Johann Zarco potvrdil, že nevylučuje možnost návratu do prosřední kubatury Moto2.


Francouzský závodník Johann Zarco se dostal svým rozhodnutím předčasně ukončit smlouvu u továrního týmu KTM do docela nepříjemné situace. Vše nasvědčuje tomu, že v MotoGP již volné místo pro sezonu 2020 nesežene a bude se muset poohlédnout po nižší kubatuře Moto2.

Na toto téma samotný Zarco hovořil v jednom z nedávných rozhovorů, kde variantu návratu do Moto2 nevyloučil. Jako další varianta pak připadá role testovacího jezdce některého z továrních týmů.

„Je pravdou, že jsem o návratu do Moto2 ještě nehovořil s těmi správnými lidmi. Je to ale jedna z možností. Zatím jsem měl k dispozici jen deset dní od doby, kdy padlo rozhodnutí ukončit smlouvu u KTM. Bylo mi hned jasné, že budu potřebovat nějaký čas, než vyhodnotím moji aktuální situaci a rozjedu konkrétní jednání. Myslím si, že návrat do Moto2 je ze sportovního pohledu dobré řešení, ale pouze v případě, že dostanu možnost jít k dobrému týmu s dobrým materiálem a budu mít možnost bojovat o titul. To by mi pomohlo znovu získat chuť bojovat o vítězství,“ řekl Johann Zarco.


Další články sekce MotoGP