KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: Nebudu čekat na rozhodnutí Rossiho

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Tech 3
Zarco: Nebudu čekat na rozhodnutí Rossiho
11.01.2018
 

Francouzský závodník Johann Zarco prohlásil, že v otázce své budoucnosti rozhodně nechce čekat až na to, jak se rozhodne Valentino Rossi.

Francouzský závodník Johann Zarco se rozhodně netají svými ambicemi, že by se chtěl v roce 2019 stát členem některého z továrních týmů v královské kubatuře MotoGP. Jak ale Zarco zároveň dodává, rozhodně se svým rozhodnutím nechce čekat až na skutečnost, jak se rozhodne devítinásobný mistr světa Valentino Rossi.
 
Je totiž dobře známo, že pokud by se Rossi rozhodl na konci roku 2018 ukončit kariéru, Zarco by byl nejžhavějším kandidátem na jeho náhradu. Zatím se ale skutečnost, že by Rossi v MotoGP nepokračoval, jeví přinejmenším jako velmi nepravděpodobná.
 
Proto Zarco nevylučuje skutečnost, že by podepsal smlouvu i u jiné továrny.
 
„Pokud se mi v letošní sezoně podaří dokázat naplno využít potenciál naší motorky, myslím si, že nebudu moc vzdálený nejlepší trojce. To je také můj jasný cíl pro nadcházející sezonu 2018. Tým Tech 3 je satelitním týmem Yamahy, takže pojedu opět s loňskou tovární motorkou. Co se týče mé budoucnosti, ale rozhodně nechci čekat až na to, jak se rozhodne Rossi. Mým cílem je mít v roce 2019 tovární motorku, takže budu určitě zvažovat všechny nabídky,“ řekl Johann Zarco.

Další články sekce MotoGP