KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco přemýšlí o sezoně 2019

Foto: Yamaha, zdroj: speedweek.com
Zarco přemýšlí o sezoně 2019
25.07.2018
 

Jen ty nejvyšší cíle si může dávat tovární jezdec KTM, kterým se od sezony 2019 stane francouzský závodník Johann Zarco.

 
Johann Zarco, který je aktuálně na páté pozici v celkovém pořadí MotoGP, hovořil na stránkách serveru speedweek.com na téma případných cílů pro sezonu 2019, kdy se stane továrním jezdcem rakouské KTM. Nejenže se tým Tech3 přesune od Yamahy ke KTM, ale především Johann Zarco bude v příštím roce týmovým kolegou Pola Espargara v týmu Red Bull KTM.
 
„Top 5 by byl velký krok, ale to již můžeme přemýšlet o pódiích. KTM nevstoupila do třídy MotoGP, aby za dva roky zmizela,“ říká na stránkách speedweek.com Johann Zarco na případné cíle s továrním motocyklem KTM. „Doufám, že jsem pro KTM správný jezdec, ve správný čas. Získání plné tovární podpory je skvěle. Evropský výrobce s evropským jezdcem. Pokud to bude fungovat dobře, bude to perfektní, ale moc na to nemyslím. Získal jsem v této třídě již nějaké zkušenosti. Pokud se moc nestaráte, vidíte věci mnohem jasněji. Realistický cíl pro sezonu 2019 je opravdu obtížné posoudit. Doufám, že dostanu odpověď po prvním testu v listopadu. Mám rád zvuk motoru KTM. Zní trochu, jako Honda. Tento stroj je jistě velmi odlišný od Yamahy. Jezdecký styl pilotů KTM vypadá agresivní, ale nemusí tomu tak být. Musím jistě změnit svůj styl jízdy, ale agresivní jízda není cesta k rychlému motocyklu v MotoGP. Zimní testy a první závody, budou pro mne velmi důležité. Přesto zámořské testy a závody nejsou nikdy srovnatelné s Evropou. Pouze v evropských závodech zjistíme, jak si skutečně stojíme.“


 


Další články sekce MotoGP