KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zeelenberg porovnává Mavericka a Jorgeho

Text: jnyk, Zdroj: crash.net
Zeelenberg porovnává Mavericka a Jorgeho
13.07.2017
 

Současný manažer týmu Mavericka Vinalese porovnává vlastnosti jeho současného a bývalého jezdce v továrním týmu Yamaha.

V první polovině letošní sezony si nováček v továrním týmu Movistar Yamaha – španělský závodník Maverick Vinales počínal nad míru dobře. Hned první závod sezony odstartoval vítězstvím, poté pokračoval kvalitními výsledky i v dalších závodech a po několik Grand Prix také držel vedení šampionátu.
 
I s příchodem poloviny letošní sezony se drží Vinales mezi nejlepší čtyřkou královské kubatury MotoGP, kterou dělí pouhých deset mistrovských bodů. V jednom z nedávných rozhovorů se jeho současný týmový šéf Wilco Zeelenberg pustil do porovnání Vinalese a jeho předchůdce Jorge Lorenza.
 
„Maverick je jeden z jezdců silně soustředěných na svůj cíl, to jsem již dlouho neviděl. Má jasný cíl, chce být mistrem světa a udělá pro to cokoliv. Pokud chcete být ale v tomto šampionátu mistrem světa, nesmíte dělat chyby a nemít problémy s motorkou, konkurence je neúprosná. Když bych ho měl srovnat s Jorgem, Maverick má mnohem agresivnější styl a hodně zatěžuje přední pneumatiku. Na brzdy chodí později a hodně posouvá těžiště na předek motocyklu. Na výjezdech zase motorku rychleji rovná, z těchto důvodů Maverick nemohl moc čerpat z nastavení Jorgeho z loňské sezony, protože má zcela odlišný styl,“ řekl Wilco Zeelenberg.

Další články sekce MotoGP